H.S. Basketball Scores - February 20, 2014


BOYS BASKETBALL

Class A Area I Regionals
Cheyenne 52, Cimarron 47

Ft. Cobb-Broxton 59, Hydro-Eakly 30

Laverne 85, Beaver 64

Oklahoma Christian Academy 46, Sentinel 43

Ringwood 45, Cherokee 42

Seiling 66, Mooreland 64

Texhoma 51, Vici 41

Union City 52, Carnegie 49, OT

Class A Area II Regionals
Calumet 63, Wesleyan (Bartlesville) Christian 47

Coyle 78, Watts 41

Crossings Christian School 64, Frontier 56

Drummond 65, Welch 35

Glencoe 68, Riverfield Country Day 41

Kremlin-Hillsdale 39, Olive 29

Oaks 77, Agra 52

Pond Creek-Hunter 51, Okay 41

Class A Area III Regionals
Chattanooga 47, Mason 32

Fox 80, Paoli 41

Hollis 54, Alex 30

Navajo 64, Maud 34

Strother 57, Geronimo 49

Vanoss 34, Sterling 32

Velma-Alma 46, Fletcher 40

Class A Area IV Regionals
Clayton 73, Cameron 71

Dewar 51, Stringtown 27

Kiowa 72, Keota 28

Rock Creek 47, Smithville 42

Roff 67, Boswell 49

Stonewall 40, Eagletown 38

Stuart 59, Arkoma 49

Weleetka 62, Caddo 35

Class B Area I Regional Tournament
Buffalo 53, Deer Creek 44, OT

Burlington 61, Balko 47

Dover 63, Felt 58

Forgan 77, Waynoka 32

Fort Supply 74, Aline-Cleo 46

Goodwell 52, Covington-Douglas 30

Okeene 49, Leedey 34

Tyrone 35, Shattuck 32

Class B Area II Regional Tournament
Bluejacket 62, Timberlake 46

Braggs 74, McCurtain 49

Butner 61, Varnum 44

Graham 68, Earlsboro 60

LeFlore 57, New Lima 54

Paden 56, Bokoshe 47

Red Oak 88, Schulter 36

Class B Area III Regional Tournament
Arnett 58, Hammon 42

Big Pasture 53, Olustee 38

Cement 58, Thackerville 52

Corn Bible Academy 55, Granite 45

Duke 44, Grandfield 26

Temple 59, Asher 44

Tipton 58, Mountain View-Gotebo 45

Verden 58, Erick 55

Class B Area IV Regional Tournament
Coleman 49, Caney 48

Kinta 61, Calvin 40

Lookeba-Sickles 83, Tupelo 47

Moyers 54, Bennington 48, OT

Okarche 74, Pittsburg 47

Sasakwa 28, Wanette 26

Southwest Covenant 52, Wapanucka 32

Whitesboro 44, Buffalo Valley 29

GIRLS BASKETBALL
Class A Area I Regionals
Arapaho/Butler 43, Cherokee 36

Canute 34, Canton 31

Carnegie 35, Union City 19

Cheyenne 73, Oklahoma Christian Academy 49

Ft. Cobb-Broxton 47, Hydro-Eakly 42

Laverne 43, Boise City 32

Seiling 49, Fargo 40

Vici 48, Texhoma 33

Class A Area II Regionals
Coyle 69, Welch 30

Davenport 77, Wesleyan (Bartlesville) Christian 30

Frontier 85, Calumet 51

Glencoe 57, Oaks 50

Kremlin-Hillsdale 65, Okay 41

Pond Creek-Hunter 71, Porum 50

Waukomis 51, Watts 48

Woodland 54, Agra 40

Class A Area III Regionals
Alex 45, Blair 26

Chattanooga 47, Mason 39

Empire 46, Bowlegs 42

Fletcher 47, Vanoss 31

Navajo 37, Macomb 25

Ryan 51, Paoli 47

Sterling 60, Velma-Alma 35

Turner 67, Cyril 44

Class A Area IV Regionals
Allen 47, Boswell 22

Arkoma 70, Stuart 42

Caddo 69, Smithville 38

Gans 56, Haileyville 36

Kiowa 74, Dewar 51

Roff 67, Eagletown 33

Webbers Falls 54, Stringtown 34

Weleetka 58, Achille 42

Class B Area I Regional Tournament
Balko 64, Burlington 61, 2OT

Buffalo 54, Medford 51, OT

Goodwell 47, Covington-Douglas 35

Leedey 54, Okeene 38

Lomega 85, Felt 39

Sharon-Mutual 73, Fort Supply 34

Shattuck 49, Forgan 21

Class B Area II Regional Tournament
Bluejacket 54, Mulhall-Orlando 36

LeFlore 49, Paden 23

New Lima 75, Bokoshe 39

Varnum 42, Butner 40

Wilson-Henryetta 45, Hanna 37

Class B Area III Regional Tournament
Asher 57, Temple 37

Cement 35, Springer 25

Erick 69, Big Pasture 26

Granite 44, Corn Bible Academy 36

Hammon 43, Arnett 40, OT

Indiahoma 52, Duke 36

Mountain View-Gotebo 46, Grandfield 42

Verden 49, Eldorado 41

Class B Area IV Regional Tournament
Buffalo Valley 44, Whitesboro 21

Kinta 67, Calvin 27

Lookeba-Sickles 50, Sasakwa 36

Okarche 92, Pittsburg 32

Southwest Covenant 54, Wapanucka 29

Tupelo 45, Wanette 31

Victory Life 48, Moyers 44


Sherman 4201 Texoma Pkwy (903) 892 -8123 Ardmore 2624 S. Commerce (580) 223-0946
Gray Television, Inc. - Copyright © 2002-2014 - Designed by Gray Digital Media - Powered by Clickability 246470401 - http://kxii.com/a?a=246470401