Oklahoma playoff scores - Thursday, Feb. 24, 2011

BOYS BASKETBALL
Class 2A Area I Regional Tournament
Losers Bracket
Christian Heritage Academy 51, Hinton 37
Newkirk 64, Yale 49
Class 2A Area II Regional Tournament
Losers Bracket
Healdton 46, Navajo 43
Walters 53, Rush Springs 39
Class 2A Area III Regional Tournament
Losers Bracket
Central Sallisaw 45, Okay 39
Fairland 71, Quapaw 59
Ketchum 53, Hulbert 38
Wewoka 67, Mounds 56
Class 2A Area IV Regional Tournament
Losers Bracket
Oktaha 57, Howe 42
Quinton 47, Tushka 31
Rattan 50, Silo 47
Class 3A Area I Regional Tournament
Losers Bracket
Purcell 46, Meeker 37
Riverside 80, Dove Science 17
Class 3A Area II Regional Tournament
Winners Bracket
Caney Valley 70, Chelsea 50
Losers Bracket
Lincoln Christian 53, Westville 50
Salina 56, Vian 44
Sperry 58, Pawhuska 50
Class 3A Area III Regional Tournament
Losers Bracket
Beggs 71, Harding Fine Arts 46
Class 3A Area IV Regional Tournament
Losers Bracket
Eufaula 44, Antlers 42
Kellyville 51, Stigler 44
Class 4A Area I Regional Tournament
Losers Bracket
Heritage Hall 75, Guymon 60
Tuttle 43, Santa Fe South 41
Class 4A Area II Regional Tournament
Losers Bracket
Harrah 55, Seminole 43
Madill 61, Elgin 47
Class 4A Area III Regional Tournament
Losers Bracket
Cushing 61, Mannford 55
Jay 66, Miami 41
Metro Christian 59, Dewey 41
Class 4A Area IV Regional Tournament
Losers Bracket
Glenpool 48, Wagoner 47
Muldrow 63, Hilldale 50
Class A Area II
Consolation
Binger-Oney 52, Chattanooga 38
Class A Area III
Consolation
Glencoe 69, Kiefer 57
Class B Area II
Consolation
Coyle 40, Timberlake 36
Class B Area IV
Consolation
Moyers 51, Arkoma 45
GIRLS BASKETBALL
Class 2A Area I Regional Tournament
Losers Bracket
Dale 71, Hinton 26
Ripley 48, Yale 41
Wellston 48, Watonga 39
Class 2A Area II Regional Tournament
Losers Bracket
Fletcher 36, Carnegie 34
Rush Springs 66, Ringling 32
Class 2A Area III Regional Tournament
Losers Bracket
Hulbert 57, Wyandotte 42
Porum 54, Canadian 44
Quapaw 40, Fairland 32
Class 2A Area IV Regional Tournament
Losers Bracket
Preston 46, Tushka 30
Rattan 42, Silo 29
Talihina 43, Panama 28
Class 3A Area I Regional Tournament
Losers Bracket
Lexington 43, Meeker 31
Class 3A Area II Regional Tournament
Winners Bracket
Kansas 43, Sequoyah Tahlequah 41
Losers Bracket
Inola 55, Sperry 46
Lincoln Christian 48, Westville 45
Nowata 43, Chelsea 30
Vian 67, Victory Christian 46
Class 3A Area III Regional Tournament
Losers Bracket
Stroud 62, Harding Fine Arts 25
Class 3A Area IV Regional Tournament
Losers Bracket
Eufaula 49, Antlers 39
Stigler 48, Kellyville 33
Class 4A Area I Regional Tournament
Winners Bracket
Anadarko 71, Tuttle 50
Losers Bracket
Ada 59, Santa Fe South 20
Heritage Hall 48, Guymon 31
Class 4A Area II Regional Tournament
Winners Bracket
Cache 70, Byng 22
Losers Bracket
Elgin 45, Byng 42
Seminole 59, John Marshall 30
Class 4A Area III Regional Tournament
Losers Bracket
Cascia Hall 47, Blackwell 24
Locust Grove 59, Catoosa 31
Mannford 47, McLain/TSST 38
Metro Christian 58, Dewey 50
Class 4A Area IV Regional Tournament
Losers Bracket
Glenpool 45, Bristow 36
Class 5A East Regional Tournament
First Round
Tulsa Edison 59, Grove 47
Class 6A East Regional Tournament
First Round
Claremore 35, Muskogee 27
Class 6A West Regional Tournament
First Round
Putnam City 64, Choctaw 56, 3OT
Class A Area II
Consolation
Ft. Cobb-Broxton 53, Amber-Pocasset 50
Class A Area III
Consolation
Davenport 57, Olive 30
Class B Area II
Consolation
Bluejacket 39, Coyle 35
Class B Area IV
Consolation
Whitesboro 38, Bokoshe 33


Comments are posted from viewers like you and do not always reflect the views of this station.
powered by Disqus
Sherman 4201 Texoma Pkwy (903) 892 -8123 Ardmore 2624 S. Commerce (580) 223-0946
Gray Television, Inc. - Copyright © 2002-2014 - Designed by Gray Digital Media - Powered by Clickability 116894313